во ,

Јапонецот прашува: Што ќе правиме сега?

Се случува несреќа на брод, единствени преживеани се Јапонец и Црногорец. Седат двајцата во чамец за спасување и Јапонецот прашува:

– Што ќе правиме сега?

А црногорецот одговара:

– Аман бре, вие Јапонците само нешто да правите.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мујо и Хасо тргнале на скијање. Се возеле неколку часа со автомобилот и ги фатило големо невреме…

Што најмногу сакаш да бидеш во следниот живот?