во ,

Ќарил Трпе пари на комар па и купил на Трпана автоматска перална…

Ќарил Трпе пари на комар па и купил на Трпана автоматска перална.

Ја пуштиле пералната, но поради кривиод под, при центрафугирањето пералната почнала да шета. Трпана во паника:

– Трпее, Трпеее, пералната тргна!

– Леле мори што си проста… нормално дека ќе тргне, нели е автоматска, оди да спростира!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Просјак со монети купил ајфон: Не сакале да го пуштат во продавницата, а кога конечно успеал да влезе – сопственикот го дочекало изненадување!

Кажувај каде си го скрила, зошто ќе ве…