во , ,

10 Воодушевувачки убави места во светот кои како да се дел од некоја бајка

Овие 10 прекрасни места изгледаат како да се од бајките и нема да ви се верува дека постојат.

Некои од нив можеби ги знаете, но за други сигурно не сте слушнале никогаш.

Погледнете кои се тие и обидете се да посетите барем едно од нив:

Waitomo Glowworm Caves, Нов Зеланд

Salar de Uyuni, Боливија

Lençóis Maranhenses National Park, Бразил

Undredal, Норвешка

Mont Saint – Michel, Франција

Sea of Stars, Малдиви

Giethoorn, Холандија

Zhangye Danxia, Кина

Bibury, Англија

Antelope Canyon, САД

Што мислиш?

13 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Дрвја како од друга планета кои оставаат без здив!

18 Холивудски ѕвезди на нивното прво појавување на црвениот тепих VS. Денес