во , ,

10 Илустрации кои докажуваат дека мачките и кучињата се од различни планети

Кучињата бараат поголема грижа и повеќе внимание, а мачките се независни и многу преферираат да не ги вознемирувате.

Разликите помеѓу мачките и кучињата, низ забавни илустрации:

Кога станува збор за галење, мора да следите многу правила

Многу е лесно да го израдувате и задоволите вашето куче. За мачката, ќе треба да се потрудите

Реклама

Мачките и кучињата имаат различни хобија

И бакнувањето не е исто

Кучето е пресреќно кога ќе си дојдете дома, додека мачката нема ни да ве погледне

Сакат да спијат на различни, но необични места

Иако ги интересираат различни играчки, тоа ретко се работи што сте ги купиле за нив

Додека кучето ве гледа како бог, мачката е убедена дека вие сте ѝ слуга

Но, и мачките и кучињата знаат како да ве разнежат, дури и кога направиле хаос


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 Арапски изреки за она што никогаш не треба да го споделувате со останатите: Овие работи не ги кажувајте на другите луѓе

12 Работи кои докажуваат дека Сингапур е земја oд друга планета