во , , ,

10+ Моќни приказни кои би можеле дури и да направат ерупција од емоции

Реклама

Постои човечка емоција наречена кристализам и ја доживуваме кога сме внатре за време на бура со грмежи, чувствувајќи се пријатно и опуштено. Понекогаш, можеш да го доживееш ова чувство додека слушаш приказна која е толку трогателна што може да ги допре сите струни на твоето срце. А понекогаш, можеш да бидеш херојот на топлата и инспиративна приказна.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Млада жена влегува во слаткарница и прашува…

Отишол човек во фин ресторан, нарачал комплетен ручек, келнерот му донел супа за почеток…