во ,

10 Познати личности кои имаат над 50 години и сѐ уште воодушевуваат со своите тела

Никогаш не сте премногу стари за да изгледате прекрасно и овие жени го докажуваат ова на повеќе начини од еден. Возраста не мора секогаш да биде пречка за да изгледате гламурозно и овие дами се доказ за тоа.

1. Салма Хајек, 54

2. Џенифер Лопез, 51

3. Селин Дион, 52

4. Хали Бери, 54

5. Мадона, 62 година

6. Синди Крафорд, 54

7. Никол Кидман, 53

8. Ел Макферсон, 56

9. Кетрин Зета-onesонс, 50 години

10. Кајли Миног, 52

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 Чудни навики на познатите писатели

Ископала компир кој личи на нејзиното куче: „Уште се смеам“