во , ,

10 Фотографии кои прикажуваат уникатни сцени од секојдневието

Трчајќи да ги завршите обврските на работа и дома, дали на моменти заборавате да ги цените малите работи од секојдневието?

Светот е преполн со различности, со убави и уникатни работи.

Интересни сцени од секојдневието:

Велосипед со забавно објаснување за разграничување на Австрија од Австралија – објаснувањето гласи: „Моцарт, а не кенгури“

Уникатна виљушка со стапчиња за тајландска храна

Кукла со Даунов синдром

Оштетениот дел од бродот од водата изгледа како уметничко дело што прикажува некој остров

Во Германија постои 23-катна зграда без ниту еден прозорец

Лет со само двајца луѓе (се случува и тоа)

Соларна клупа за полнење на телефони

Викендичка среде езеро

Мал „апартман тула“ во Лондон

Трева искосена во кругови

Држач за колачиња

Навалица Продавница

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ХИТ СНИМКА: На девојка среде забава ѝ испаднала потпетицата, другарката решила да ја спасува ситуацијата

Перо се шета по улица и гледа еден просјак. Му дава 100 денари…