во , , ,

11 Луѓе на кои неделата сигурно им почнала полошо од вас

За многумина, почетоците на неделата се најтешки. Понеделник, па и вторник се денови што скоро сите ги презираат.

Дури и ако знаат дека деновите ќе им поминат релативно добро, повеќето се под стрес и, генерално, не се чувствуваат најдобро.

Ако мислите дека сте имале лош почеток на неделата, овие луѓе сигурно имале полош од вашиот:

„Си го пакував ручекот за работа во темница“.

Реклама

„Денес ѝ е роденден на ќерка ми и ѝ направив торта. Ја ставив во фрижидер, и кога отворив да ја проверам…“

„Денес паднав низ таванот“.

„Си ја изгорев раката и ми падна тавата“.

„Додека си ги вадев слушалките, очилата ми паднаа во супата“.

„Ми се истури какао врз крпите на цимерката“.

„Во ресторан порачав вода со лимон, и ова е парчето лимон што ми го ставија внатре“.

„Најдов екстра протеини во инстант супата што ја правев“.

„Ги оставив слушалките да се полнат преку ноќ“.

„Си купив шпил карти“.

„Шест месеци откако го купив прочистувачот за воздух, решив да го сменам филтерот – стариот воопшто не бил отворен“.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Добро, ама одговорете на прашањево. Гледате две светла кои идат накај вас, што е тоа?

Популарниот актер поради сопругата се откажал од фамилијата и ги прифатил нејзините обичаи, а сега речиси непрепознатлив шета по улица