во , , ,

11 Работи од домот кои изгледале сосема поинаку во минатото

Како изгледала рерната некогаш, а како фрижидерот? Сте имале ли нешто вакво во вашиот дом или во домот на вашите баба и дедо?

Со текот на времето сѐ се менува. Од фрижидери до столчиња за деца, во нашите домови многу работи изгледаат поинаку.

Како изгледале работите во минатото:

Камера за надзор

Фрижидер со вградено радио

Санка

Столче за дете

Стар глобус

Рерна

Миксер

Правосмукалка со магнет да ги собира спојниците од подот во канцеларијата

Телевизор

Микроскоп

Основа за поставување на новогодишна елка

Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Неверојатни трансформации на луѓе кои ја добиле битката со килограмите

30 Интересни работи забележани во природата кои можат да ве изненадат