во , ,

12 Вистинити приказни за луѓе кои излегле на нивниот состанок

Реклама

Секој имал лош состанок, но некои луѓе имаат приказни кои се навистина неверојатни. Од чудни интеракции до сосема непријатно однесување, овие состаноци излегле од контрола до тој степен што луѓето едноставно морале да го напуштат состанокот веднаш штом добиле шанса. За среќа, социјалните медиуми им овозможуваат да ги споделат овие моменти без страв од осудување.

– Ја знаев оваа девојка околу 2 години од колеџ и имав огромна љубов кон неа, но бевме најдобри пријатели. Собрав храброст и ја прашав дали сака да одиме на кафе, како состанок. Разговаравме и таа почна да ми раскажува за сите момчиња со кои била интимно, што мене не ми пречеше бидејќи и јас излегував во тој период, но не би се фалел за тоа пред неа. Во секој случај, почна да вели дека ако почне да излегува со мене, веројатно би бил најгрдото момче со кое била и дека би се срамела кога понекогаш луѓето би добиле погрешна идеја за нас. Почнав да плачам. Ја сакав оваа девојка толку многу и тоа навистина ми ja повреди гордоста, бевме најдобри пријатели и обично не беше таква. И ги изразив своите чувства и си заминав.

– Имав прв состанок со девојка која инсистираше да одиме на многу скапо место, каде што нарача предјадење од 25 долари, стек од 45 долари и пијалок од 15 долари. Не го спушташе телефонот, постојано примаше повици и одговараше на пораки. Келнерката забележа и ми направи знак зад неа. Се извинив и келнерката имаше веќе подготвени посебни сметки и ме праша дали сакам да ја платам мојата сметка и да ја остави нејзината на масата. Реков, “Тоа би било прекрасно!” Па го направив тоа.

– Тој ме покани мене и една пријателка да играме доџбол со група луѓе што никогаш не сум ги познавала. Имавме ок време, тој повеќе обрнуваше внимание на своите пријатели, но тоа беше во ред затоа што имав пријателка да ме забавува. Се дружевме на паркингот пред да почне првиот натпревар кога, од никаде, фати топка и ја фрли кон мојата препона. Овој човек тогаш викна, “бам, право во целта!” Веднаш се свртев кон мојата пријателка и ја прашав дали е подготвена да заминеме. Се збогував со него и неговите пријатели. Веднаш си дојдов дома и добив куп пораки како сум се однесувала “незрело”.

– Отидов да се запознаам со момче за првпат кај него дома. Имаше купче исечени нокти на масата за кафе. И тоа не беше едно неодамнешно сечење. Имаше многу исечоци. Излегов веднаш.

– Се запознавме пред еден од моите омилени ресторани. Таа пишуваше на својот телефон, ми подаде рака и едвај погледна нагоре. Седнавме, и сè уште беше на нејзиниот телефон пишувајќи пораки. Ја прашав обични прашања за состанок и добив само “да” и на крајот “почекај малку” по третиот обид да започнам било каков разговор. Ја прашав дали сè е во ред затоа што помислив дека по коментарот “почекај малку” можеби нешто лошо се случило. Таа одговори дека нејзините пријатели се приоритет. Бев изненаден. Нашата келнерка дојде веднаш потоа, и таа ја прекина како ја поздравува со раздразливото “конечно!” Потоа и го нарача пијалокот на најнепристојниот можен начин и се врати на нејзиниот телефон. Побарав вода, се извинив и станав по околу минута молк. Ја најдов келнерката и дадов 20 долари и реков дека си заминувам и се извинив. Најбрзиот состанок во мојот живот. Сè траеше 10-15 минути максимум. Никогаш не сум сретнал некој толку непристоен на состанок во животот. Секогаш си велам дека ги добив сите мои лоши состаноци во еден. Еве да се надеваме дека тоа е вистина!

– Ова му се случи на пријател. Контекст: има брада. Така, мојот пријател ја зема девојката и тие се на пат за вечера, и таа вели, “Знаеш дека ако ова успее, ќе мораш да ја избричиш, нели?” Тој ништо не кажа, само се сврте и ја врати дома.

– Одлични разговори онлајн, решивме да се запознаеме во живо. Тој има блутут слушалка со мала ЛЕД светилка што покажува дека е вклучена. Ја држи додека пиеме пијалоци. Собрав храброст да го прашам дали може да ја извади слушалката додека вечераме. Со гордост и целосна самоувереност, тој вели, “Не грижи се! Ти имаш целосно мое внимание. Ова не е телефонска слушалка, туку камера.”

– Бевме во ресторан и келнерката дојде и го даде стандардниот поздрав, “добредојдовте…можам ли да започнам со некои пијалоци?” Нарачав вода и пијалок и потоа ја погледнав мојата партнерка и реков, “и што и да нарача таа.” Мојата партнерка ме погледна, ја погледна келнерката, повторно ме погледна со збунет израз на лицето. Па ја прашав дали е во ред или дали и треба повеќе време за да разгледа. Мојата партнерка потоа ме праша дали ја познавам келнерката. Реков не и ја прашав зошто. Потоа започна тирада за тоа зошто келнерката разговара со мене и гледа во моја насока кога треба само да разговара и гледа во неа. Бев шокиран и реков, “што?” Потоа продолжи да зборува како ако јас и келнерката имаме нешто заедничко, да и кажам сега. Во тој момент ја погледнав келнерката и и реков да ја откаже мојата нарачка за пијалок, и се извинив, потоа станав и си заминав. Кога стигнав до мојот автомобил, го блокирав бројот на девојката и сè останато.

– Прв состанок, се запознаваме во нова пицерија во градот. Ми кажа да излезам од мојот автомобил прв. Ме виде и се насмеа, велејќи, “Тоа е твојот мал автомобил?” Бевме во ред за да направиме сопствена пица, разговаравме, среде разговор таа го извади телефонот и ме блокираше на Тиндер и Снап видливо пред мене. Излегов среде вечерата додека таа ме прашуваше каде одам.


– Имав жена што ми се јави и инсистираше дека и го дадов мојот број една ноќ кога работев како бармен во мал музички локал за време на концерт. Името и описот не ми звучеа познато, но разговаравме неколку ноќи и решивме да се запознаеме. Ќе ја наречам Бони. Се сретнавме во бар во нејзиниот дел од градот. Бони изгледаше малку познато, но не некој на кој би му го дал мојот број. Не беше воопшто мој тип. Но, решив да не бидам груб и дадов шанса на состанокот. Некаде во текот на вечерта, почнавме да споделуваме слики од нашите телефони. “Еве го моето куче”, “Еве го мојот син”, “Еве ме во Вегас,” итн. Потоа Бони ми покажа слика, “Ова сум јас и мојата најдобра пријателка Сара.” Ја погледнав и Сара ми изгледаше многу познато. Сара беше мој тип и тотално се сеќавам дека разговарав со неа и и го дадов мојот број. Тогаш ми текна дека Бони беше жената што стоеше зад Сара цело време, само си ја гледаше својата работа ноќта кога го дадов мојот број во моето работно место. Во суштина, нејзината најдобра пријателка Сара ме измами во живо во име на својата пријателка. Си заминав.

– Отидов на состанок на слепо. Таа ја отвори вратата, ме погледна и рече, “Фуј.” Ја погледнав и реков, “Да, се согласувам,” и се свртев и си заминав. Вкупното време на состанокот беше помалку од 5 минути.

– Не правам ништо скапо за први состаноци. Мојата стандардна опција е да се шетаме околу јавна градина со лилјани, потоа да играме мини голф зад аголот. Понекогаш, врз основа на интересите во нејзиниот профил, ќе направам нешто различно, како одење во музеј или планетариум. Сретнав оваа одлична девојка и навистина се погодивме. Врз основа на нејзиниот профил, мислев дека ќе ја обожава јужноамериканската изложба во локалниот музеј, па отидовме таму на првиот состанок. Потоа земавме банана сплитови, и мислев дека беше прилично добар состанок. Очекував со нетрпение да ја видам повторно. Имаше некои работи за работа, потоа јас имав некои работи за работа, но по околу 3 недели го направивме. Ќе одевме да гледаме филм и да јадеме во мал ресторан, но таа доцнеше 30 минути, па само отидовме да јадеме. Првите 10 минути ги помина зборувајќи лошо за “последниот тип” што ја однел во глуп музеј, а потоа на банана сплит. Се жалеше дека нејзиниот последен состанок бил премногу евтин за да и купи вечера “како вистински маж”. Продолжи да зборува и зборува. Се извинив од масата, платив за мојот пијалок и половина од предјадењето и си заминав. Ја блокирав на апликацијата и на телефонот. И ако се прашувате како не сфатила дека “последниот тип” сум јас, повеќето време го помина гледајќи во телефонот и ја избричив мојата 10-дневна брада поради состанокот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Која е разликата помеѓу Ред Бул и ракија…

Синот го прашува таткото…