во , ,

12 Фасцинантни „пред и потоа“ фотографии кои ќе го променат начинот на кој го гледате светот и историјата

Светот брзо се менува, а тоа особено е очигледно во последните неколку децении.

На пример, пред само 30 години мобилните телефони речиси и да не постоеја односно беа реткост и луксуз кој не секој може да си го дозволи. Но, денес секој има мобилен телефон со вграден врвен фотоапарат.

Доказ дека светот брзо се менува се и овие фотографии од исти места, направени во минатото и сегашноста, а трансформацијата е неверојатна.

Погледнете:

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Работи по кои Јапонците се разликуваат од останатите народи

8 Изуми на учениците за препишување: „Лажна“ рака на клупата, математичките формули со лак на ноктите…