во ,

13 Фото колажи кои покажуваат како се променил нашиот свет додека трепнете

Реклама
Технологијата, општеството и културата се менуваат толку брзо во последно време, што речиси немавме време да размислуваме за тие промени. Но, кога ги споредуваме фотографиите од нашиот животен стил од пред 10 до 15 години, тие промени стануваат очигледни. Го променивме начинот на кој ги воспитуваме нашите деца, начинот на кој комуницираме, работиме и се забавуваме. И не можеме да дочекаме да видиме што ќе донесе иднината.

Се сеќавате како си правевме селфи со дигитални камери кон крајот на 2000-тите?

Вака се промени Марината во Дубаи од 2007 година.

Екранизираната слика на Вилата од Пепелашка исто така претрпе драматични промени.

Сликата на топ моделите стана поразновидна во текот на изминатите години.

Славните личности сега избираат поризични, привлечни и дури луди изгледи за Met Gala.

Многу деца се префрлија од традиционални играчки на гаџети.

Пред само една деценија, повикувавме такси со мавтање на рацете, а денес можеме да повикаме такси користејќи апликација на паметен телефон.

Требаше да одиме во продавница за изнајмување DVD за да изнајмиме нов филм кон крајот на 2000-тите, а сега нови филмови можат да се најдат на нашите паметни телефони.

Нашите слушалки ги „изгубија“ своите жици. Нема повеќе заплеткувања!


Главните функции на паметните телефони се префрлија на нашите часовници.

Роботите исто така еволуираа.

Многумина од нас сега работат оддалеку, и нашите канцеларии можат да изгледаат како што сакаме.

Сѐ повеќе луѓе избираат да изгледаат по природно на своите социјални мрежи.

Нашиот свет постојано се менува и овде составивме листа на работи и навики кои дефинитивно вреди да се остават во минатото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Разговараат пештерски човек и неговата жена…

Отишол внукот кај баба на село…