во ,

13 фотографии кои ќе морате добро да ги погледнете за да сфатите што се случува на нив

Сите знаеме дека една фотографија говори повеќе од 1000 зборови, но понекогаш фотографиите знаат да не’ збунат, токму како овие во продолжение.

Порталот “BuzzFeed” направи колекција од оптички илузии кои ги забавуваат корисниците на социјалните мрежи, а некои од нив ќе морате добро да ги погледнете за да сфатите за што станува збор.

На пример, ова не е највисокиот автобус на светот.

Можеби изгледа како истурено кафе, но погледнете подобро.

Веројатно му било само студено.

Мала промена на перспективата.

Ова не е мачка.

Само скинат кауч…


Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Почина пејачот на “Продиџи”: Кит Флинт е пронајден мртов во својот стан во Англија

Не си Македонец ако…