во ,

14 Смешни фотографии направени во вистинскиот миг

Смешните фотографии секогаш се добар рецепт за разубавување на денот. Веруваме дека овие ќе успеат во тоа…

Животот е непредвидлив, а понекогаш луѓе успеваат тоа случајно да го уловат на камера.

Смешни фотки од секојдневието:

„Си читав книга и пријателката ме фотографирала бидејќи не знаела што се случува со мојата рака.“

„Изгледа дека мојот сопруг си пронајде ново семејство.“

„Од каде израсна оваа глава на кравата?“

„Кога со правилно позирање ќе успееш да изгледаш како џин.“

„Лансирање на огномет уловено во вистинскиот миг.“

„Совршено поклопување на дезени.“

„Се „претопија“ во една мачка.“

„Кога ќе претераш со доближување до камерата“.

„Кога тепихот ти е во тон.“

„Изгледа како да носам мал човек во ранецот.“

„Што се случува тука?“

„Изгледаме како едно, зарем не?“

„Кога ќебето и кучето се едно.“

„Кога мачката глуми презентерка на временска прогноза.“

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Чудесен остров – португалски рај во кој никој од жителите не ги заклучува своите автомобили и домови

Ќе направиш 100 работи во денот и на крајот мажот ќе те праша – е аман, од што си толку уморна?