во , ,

14 Aктери кои тотално се трансформираа за нивната улога во новиот „Аватар“ што се непрепознатливи на екранот

Публиката чекаше 13 години за објавување на продолжението на блокбастерот за жителите на планетата Пандора. Благодарение на уникатната технологија за снимање движење, популарните актери можеа целосно да ги пренесат емоциите и искуствата на нивните ликови на екранот. А тимот за визуелни ефекти дури успеа да направи вонземјаните На’ви малку да личат на холивудските познати личности кои глумеа во франшизата. Затоа, решивме да ги споредиме вистинските фотографии на актерите и актерките со нивните живописни слики од филмот „Аватар: Природата на водата“.

1. Сем Вортингтон – Џејк Сали

2. Зое Салдана – Нејтири, сопруга на поглаварот на кланот Оматикаја

3. К.К.Х. Паундер – Моат, духовен водач на Оматикаја и мајка на Нејтири

4. Сигурни Вивер – Кири, посвоена ќерка на Џејк и Нејтири

5. Џејми Флатерс – Нетејам, најстариот син на Џејк и Нејтири

6. Британија Далтон – Лоак, најмладиот син на Џејк и Нејтири

7. Тринити Блис – Туктиреи, ќерка на Џејк и Нејтири

8. Стивен Ланг – полковник Мајлс Кварч

9. Џек Шампион – Мајлс „Пајакот“ Сокоро, млад Земјанец роден на Пандора

10. Двејн Еванс Џуниор – Ротко, млад ловец од кланот Меткаина

11. Клиф Кертис – Тоновари, шеф на кланот на гребените Меткаина

12. Кејт Винслет – Ронал, сопруга на водачот на гребениот клан Меткајн

13. Бејли Бас – Циреја, нуркач од кланот Меткаина, ќерка на Тоновари

14. Филип Гелџо – Аонунг, помлад ловец од кланот Меткаин, син на Тоновари


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Историски фигури во денешно време пресоздадени со помош на вештачката интелигенција

Еспресо, долго еспресо…