во ,

15 Неверојатни примери за улична уметност која не би сакале да ја пропуштите

Уличните уметници имаат желба да остават свој белег на површините насекаде околу нив. Целта на уличната уметност е обично да се даде изјава и да се даде порака.

Со текот на годините, естетиката на уличната уметност многу се подобри и уличните уметници секогаш успеваат да нѐ воодушеват.

Што мислиш?

3 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 психолошки трилери кои не треба да ги пропуштите, но и нема да ги заборавите

15 Фотографии кои ќе ви покажат дека не ви се потребни многу пари за да го освежите животниот простор