во , ,

15 Познати дами кои докажаа дека не ни треба шминка за да бидеме убави

Времето кога жените се чувствуваа обврзани да се шминкаат е скоро завршено. Според едно неодамнешно истражување, повеќето жени се чувствуваат доволно самоуверени со голи лица, а само околу 2 од 5 жени признаваат дека им е потребна шминка за да се чувствуваат самоуверени. Ние веруваме дека ова е голем напредок, бидејќи има нешто воодушевувачко во природната убавина на жените. Затоа избравме 15 познати личности кои се откажуваат од шминката секогаш кога е можно и не инспирираат да го правиме истото.

1. Хатавеј

2. Дру Баримор

3. Елен Помпео

4. Кејт Хадсон

5. Селена Гомез

6. Алиса Милано

7. Лили Колинс

8. Пријанка Чопра

9. Ешли Греам

10. Синди Крафорд

11. Сара Хајланд

12. Лејди Гага

13. Деми Мур

14. Софија Вергара

15. Ким Кардашијан

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дете му седнува во скутот и Дедо Мраз го прашува детето неколку прашања и му дава подарок…

Аман, те молам Хасо, пази да не те фатат, ќе биде лошо и за двајцата…