во , ,

15+ Твитови од мајки и татковци кои се толку смешни што речиси боли

Реклама

Родителството е работа 24/7, но ако ви треба малку пауза од менување пелени или чистење на хаос, смешните твитови за родителството веројатно се она што ви треба сега. Од смешни причини зад избувнувањата на мали деца до забавни приказни за логиката на децата, тие ќе бидат препознатливи за многу родители кои не спијат доволно. Дури и ако немате деца или вашите деца сега се возрасни, сигурни сме дека ќе се насмеете на секојдневните борби на овие мајки и татковци.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.


15.

16.

17.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Пред летувањето, баба оди во шопинг центар да купи костим за капење…

Разговараат органите во човечкото тело кој треба прв да оди во пензија…