во ,

15 Фотографии кои брзо ни го исполнуваат срцето со топлина

Реклама

Некои работи имаат огромна моќ над нашите емоции. Аутистично момче кое го гушка својот татко на ист начин цели 19 години е одличен пример за тоа. Кога ваквите моменти се снимени со објективот на камерата, тие зборуваат директно со нашето срце. Можеме да преминеме од плачење до смеење за неколку секунди.

1. „Гледајќи го кралот лав за прв пат“. Не грижете се, таа се смееше околу 2 минути подоцна“.

2. „Мое известување за испорака“.

3. „Мојот 3-неделен син штотуку излезе од успешна операција“.

4. „Одев по улица кога се видов на автобуската станица! Ова е мојата прва голема рекламна кампања како модел“.

5. „На 92 години баба ми беше најубавата деверица. Многу сум среќен.”

6. „Мајка ми го запознава своето ново кученце за прв пат“.

7. „На мојата сестра со инвалидитет и е 19-ти роденден. Помина долго време откако таа се насмевна така“.

8. „Решив да се почестам со патување во Ноксвил и добив нов цимер додека бев таму“.

9. „Ова е Отис. Мисли дека е мало кутре. Немам срце да му ја кажам вистината“.

10. „Кога го кренавме ќебето, го видовме ова одоздола“.

11. „Свадбите ми се апсолутни омилени, но светките ме испраќаат преку работ. Чисто блаженство на венчавката на моите пријатели минатата ноќ“.

12. „Мојот пријател чекаше со години да го види овој бенд на концерт, а една од пејачките ја отпеа нејзината омилена песна“.

13. „Моето момче мораше да ги чува мачињата. Влегов во дневната соба и го видов ова“.


14. „Останав надвор бидејќи до мене притрча мала верверица, ми се качи во скутот кога клекнав да ја видам и заспа“.

15. „Мојот аутистичен син користи рутина за да најде утеха. Ова е еден од моите омилени. На ист начин се гушка веќе 19 години“.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Работи на која малкумина од нас налетале во секојдневниот живот

25 Фотографии од Италија кои не воодушевија денес