во , ,

15 Фотографии кои докажуваат дека природата навистина е способна за се

Природата е сложен систем и е способна да дејствува на воодушевувачки начини. Славата на природата е нешто што никогаш не старее. Секогаш ни нуди нешто што го одзема здивот, подготвено да се најде и сними на камера.Чудата на природата секогаш ќе останат неспоредливи, од чудни, но убави нешта до неочекувани случувања. Ајде да ги погледнеме нашите 15 наоди денес.

1. „Ова утро косата ми се замрзна на -37°C“.

2. „2 лимони залепени заедно“.

3. „Ова дрво изгледа како некое суштество да се обидува да избега од него“.

4. „Двојно виножито“.

5. „Јазли кои содржат бактерии кои фиксираат азот на корените на растение грашок во нашата градина“.

6. „Оние полжави кои се собираат заедно на дрво за време на дожд“.

7. „Мала палма што расте од оваа канализација“.

8. „Го чистев снегот и најдов совршено замрзнати отпечатоци од шепите“.

9. „Овој лимон порасна околу друг“.

10. „Снегот се стопи над грмушките на овој паркинг. Направи убави дупчиња“.

11. „Ова дрво расте низ мојата барака“.

12. „Мразот на поштенското сандаче изгледа како крзно“.

13. „Сенката на овој цвет личи на пчела“.

14. „Ако ја преполивате пченицата, таа се обидува да го исфрли вишокот на влага од нејзините врвови“.

15. „Напуштена зграда преземена од природата во центарот на градот Калкута, Индија“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Деца кои се точна копија на нивните родители

Доваѓа турист за прв пут у Куманово и седнуе у такси да се вози у некој хотел….