во , ,

15 Фотографии кои покажуваат дека светот е полн со неверојатни работи

Шансите да се добие еднаш на лотарија се 1 спрема 292,2 милиони. Па, лудо е да се мисли дека еден дечко по име Скоти Томас го направил двапати. Да, судбината не е толку дарежлива кон сите нас, но тоа не значи дека животните изненадувања се резервирани само за избраните.


1. „Замрзнат цвет што го најдов во Остин за време на зимската бура во Тексас“.

2. „Локална брза помош цела ноќ работи без престан поради снежни наноси и инциденти. Тркалата изгледаа вака“.

3. „Лист без ништо друго освен жилите“.

4. „Зраци на светлина од моите врати добро се вкрстуваат“.


5. „Грбот на моето куче личи на старец со мустаќи“.

6. „Најдов турмалин од 72 карати“.

7. „Ова е бриселска зелка во форма на полжав“.

8. „Камион за хамбургер паркиран во Сент Луис“.

9. „Телефонскиот кабел на мојот колега направи виолински клуч“.

10. „Најдов мутант портокал“.

11. „Вчера ја најдов оваа порака во шише на островот Флореана во Галапагос“.

12. „Денес го видов крајот на виножитото“.

13. „Мојот рододендрон изгледа како да се обидува да избега“.

14. „Мојот портокал очигледно е во форма на лимон“.

15. „Првиот кат е накосо“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 Чудни растенија кои предизвикуваат многу прашања

19 Ситуации кои докажуваат дека дури и домашните миленици имаат лоша фризура