во , ,

16 Луѓе кои на својот дом му дадоа нова атмосфера и тотално не импресионираа

Реклама

Има многу добри причини зошто луѓето кои поседуваат домови би можеле да размислуваат за подобрување на нивните простори за живеење. Прво, секој треба да има дом во кој навистина му се допаѓа и во кој се чувствува среќен. Поправањето на куќата исто така може да биде пријатно, а промените можат да направат домот да вреди повеќе пари ако одлучи да го продаде.

1. Се преселив кај дечко ми пред една година. Местото малку се смени.

2. Нашиот неискористен тавански простор го претворивме во плакар.

3. Изградени сопствени скали со многу простор за мала куќа!

4. На жена ми и направив гардероба за 2 недели.

5. Освежување на бањата

6. Пред и потоа од собата на брат ми како изненадување.

7. Мало необично обновување на скривалиштето на таванот на мојот братучед!

8. Ја преуредив мојата сончева соба во перална.

9. Откако почина мојата сопруга, ја купив оваа куќа со моите 2 момчиња и отидовме на целосна промена. Ме прави да се чувствувам убаво што им давам среќен и пријатен дом.

10. Додадено е малку боја.

11. Пред и потоа на нашето преуредување на кујната

12. Пред и потоа од мојот преден трем!

13. Од мувлосана ретро бања, до чиста современа бања.

14. Изградивме складиште „под скалите“ користејќи единици на ИКЕА.

15. Некои задоволувачки пред и потоа слики од мојот пријатен канцелариски проект „работа од дома“.

16. Оваа област над мојата врата беше празна. Затоа ги прашав Redditors што да ставам и ги зедов сите нивни совети. Вака изгледа сега.

Има толку многу паметни начини да го трансформирате вашиот дом во внатрешен рај. Овде собравме некои од најинтересните и најинспиративните начини да го подигнете реконструкцијата на вашиот дом на следното ниво.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Туристички атракции што мора да се видат во Англија

14 Пати луѓето пробале нешто невообичаено