во , ,

16 луѓе кои пронашле богатство меѓу старите работи


Продавниците за втора рака и битпазарите се ризница на необични работи. Ако се обидете, можете да најдете вистински богатства во нив за дени. Се разбира, ќе треба да погледнете еден куп стари работи, но резултатот може да биде навистина импресивен.

„Купив прстен на битпазар за 20 долари. Се испостави дека декорацијата е направена од 10-каратно злато, а камењата биле вистински дијаманти“.

„Купив комплет плочи од Битлси на продажба за само 30 долари.“

„Зедов биро и стол од 1800-тите од интернет аукција!“

„Мојот дечко ги виде овие чевли и знаеше дека ми требаат“.


„Јас сум само заљубен во оваа правосмукалка Dyson. Ја купив за само 9,99 долари, а малопродажна цена е 399 долари! И како бонус, розово е!“

Дизајнерски сет за чај од 11 парчиња за 8 долари.

„Ја најдов оваа фенси чанта со мониста во совршена состојба за 10 долари.“

„Ја купив оваа маса со мече од интернет маркетот и многу ја сакам! Сега нашето дувло е навистина дувло“.

„Ја најдов оваа убавина на битпазар за 20 долари. Прекрасен опал и розов сафир, поставен во сребро. Фотографии пред и по чистењето“.

„Ги купив овие Dr. Мартенс за 4 долари!“

„Ја најдов оваа столна ламба во продавница за антиквитети за 20 долари. Кога ја менував сијалицата го забележав името на брендот внатре. Ова е Дејл Тифани“.

„Ја купив оваа винтиџ чанта за 12,99 долари! Во одлична состојба е.”

„Го најдов овој прекрасен орган за само 170 долари. Работи одлично. За ова сонував цел живот!“

„Благодарам на продавницата што ми даде голем попуст на оваа чинија со овошје, која ја купив за само 6 долари!“

„Ја купив оваа убавица во локална продавница за антиквитети за 30 долари. Ми падна вилицата кога го видов тоа огледало.“

„Како дете сонував за колекционерскиот лампион. 40 години подоцна ја најдов оваа убавица за 25 центи.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Ти реков да внимаваш, сега мораме да одиме таму и да ја платиме штетата…

17 Експонати кои докажуваат дека музеите не се здодевни