во ,

16 Прстени кои се толку воодушевувачки што ќе посакате да добиете предлог за брак

Предлогот за брак е посебен момент во животот на секој пар. Мажите, загрижени, ја вадат скапоцената кутија од пазувите, а девојките го задржуваат здивот од убавината на прстенот. Некои дури плачат од среќа, а ние ги разбираме без зборови.

„Тој ме запроси! Никогаш порано не сум плачела од среќа, но денес тоа се случи“.

„Родителите на мојот вереник го купиле овој прстен кога тој имал 5 години за да може да ја запроси во иднина неговата сопруга. Тоа е толку необично, им се восхитувам“.

„Кога сончевите зраци паѓаат врз него, се замрзнувам од воодушевување, дури ни сликата не ја пренесува целата убавина.“

„Мислев дека само ќе ручаме и ќе одиме на фотосесија, а тој ме запроси!“

„Добрите страни на поседување супер мирно куче – тој со задоволство ќе биде модел за прстенот“.

„Ова го чекав цела година и сега конечно можам да го покажам мојот прекрасен прстен“.

„Па, чекав!“

„Отсекогаш сум сакала прстен од смарагд, но мојот вереник инсистираше на дијамант. Еве што ми подари“.

„Овој необичен прстен ѝ припаѓаше на мојата свекрва. Ги симболизира подемите и падовите во животот. Никогаш не сум видела вакво нешто“.

„Конечно начекав. Се забавуваме уште од средно училиште и сега преминавме во нова фаза во нашата врска“.

„После 6 години конечно се веривме со дечко ми. Сè уште немавме време да им кажеме на нашите родители“.

„Не ми требаше многу време за да сфатам дека мојот иден сопруг е покрај мене. Но, ми требаа години да го пронајдам прстенот од соништата“.

„Заедно сме 3 години. Имаме 2 зајаци и хипотека. Неодамна реков „Да“.

„Овој древен прстен е донесен од Ирска. Дијамантот од 1,12 карати е поставен во платина со 26 други мали дијаманти и е рачно врежан. Направен е околу 1920 година“.

„Мојата сакана ја запросив на плажа на зајдисонце. Сè уште ми е драго што го носи прстенот!“

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Зошто Сократ бил мудар?

Спремај се, одиме на службен пат една недела…