во , ,

17 Мачки на кои храната им е најважна

Реклама

Понекогаш сопствениците на мачки се сомневаат дали нивното милениче го сака повеќе сопственикот или храната. Некогаш незадоволството од вечерата што не се служи на време може да се претвори во цела драма. Мачињата научиле со свој изглед да покажуваат колку се разочарани од однесувањето на својот сопственик.

Го избркав од фрижидерот и тој се искачи повисоко.

Го слушна звукот на храна за мачки во кутијата.

Крадец на вафли.

„Седна на мојата храна за да му ја дадам.“

„Спие веднаш до твојот сад за храна“.

Кога е време за вечера.

“Нахрани ме!”

Се наведнав и наидов на осудувачки гладен поглед.

„Украде плескавица од нашите соседи.“

„Погледот на неговото лице кога знае дека ќе биде нахранет.“

„Така ме гледа ако садот за храна е празен во 7:31, бидејќи вечерата е во 7:30.“

„Кутијата со неговата храна ја чуваме во плакарот, бидејќи тоа е единственото безбедно место. Тој секогаш спие овде, размислувајќи за грабеж“.

Во денешната вечера немаше течна храна

Кога ќе го види дното на садот со храна.

„Ми здодеа да се будам во 4 часот наутро за да ја нахранам, па и купив автоматски сад за хранење. За само 3 дена веќе научи да го притиска копчето во 4 сабајле и сега не ме буди.”

Влегов во када без да им дадам појадок.


Таа не е многу итра кога станува збор за кражба на храна.

Бонус: „Купив кревет со греење за мачката. Добро, прави и одлично кафе“.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Луѓе кои ја прифаќаат фразата „биди посериозен“ како повик да дивеат

Тоа би било се за денес, имам важен состанок, сите кои не стигнавте денес, дојдете утре…