во , ,

17 Неверојатни фотографии што ја покажуваат совршената симетрија во природата

Симетријата е насекаде околу нас, но e особено фасцинантна кога се јавува во природата.

Во продолжение неколку фотки што ја покажуваат совршената симетрија во природата:

„Боите на дрвото на соседот се преливаат совршено“.

„Гранките се како хемиски врски“.


„Совршено симетричен цвет“.

Сукулент од видот kalanchoe

Цвет чии ливчиња наликуваат на галаксија

„Го најдов совршениот цвет“.

Дрво што изгледа надреално

Овошје со необичен изглед

„Од мојата градина е!“

„Пред некој месец го најдов овој цвет во Хаваи“.

„До мојата куќа расте најсовршениот свет.

Како изгледа долниот дел на листовите од водните лилјани

„Сукулентот порасна во форма на симетрично срце“.

„Денес дознав дека сончогледите имаат и стотици мали цветчиња кои се симетрично наредени“:

„Цвет од градината на татко ми“.

„Го најдов најчудното глуварче“


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Карактеристики на Австрија, кои ги изненадуваат странците

Архитект создаде ремек-дело на замрзнато езеро – за 4 часа нацртал лисица, само со помош на своите нозе и лопата