во ,

17 Фотографии кои докажуваат дека работите се подобруваат со текот на времето

Иако повеќето луѓе би рекле дека целосно ги контролираме нашите животи, понекогаш се чини дека ѕвездите не се усогласуваат. Иако правиме се од себе за да влијаеме на факторите кои се под наша контрола, некои работи подобро да се препуштат на судбината. И наскоро ќе знаете дека ќе се случи она што треба да се случи. Таква е моќта на времето.

1. „Мојата пријателка беше делумно парализирана пред неколку години. Таа го чекаше овој момент со години“.

2. „Сопственикот на Елиот споделува како изгледал на 4 недели и како пораснал со својата омилена играчка“.

3. „5 години и 40.000 долари“.

4. „Во шесто одделение ме замоли да танцувам. Нервозно реков да. 8 години подоцна ја замолив да се омажи за мене. Таа веднаш рече да“.

5. „Ова е прв пат таа да дојде и да легне со мене од денот кога ја спасив минатата година“.

6. „Никогаш не мислев дека 17 години подоцна, мојот најдобар пријател ќе доживее да го запознае моето прво дете“.

7. „Јас и моите пријатели, 18 години подоцна – ист амбиент, дневна соба, маса, па дури и фотограф“.

8. „Се чувствувам самоуверено. Се потстрижав за прв пат по околу 15 години“.

9. „Тоа напуштено кученце на паркингот Волмарт денот кога ме најде и сега 5 години подоцна“.

10. „Пријатели 15 години, заедно 4, сега конечно сме во брак“.

11. „За малку ќе се откажав од уметноста, но успеав да ја внесам мојата работа во галерија. Не можев да бидам посреќен“.

12. „Мојот аутистичен син почна да зборува кога дознавме дека сака да биде на отворено. Никогаш не се откажувај.”

13. „Татко ми штотуку заврши факултет на 63 години. Тој мораше да замине кога беше мал за да се грижи за своите помали браќа и сестри“.

14. „Научив дека опаѓањето на косата не е само поради стрес, туку и поради алопеција. Сега оваа слика за напредок ме насмеа“.

15. „На 4-годишна возраст ѝ шепнав нешто на уво. 24 години подоцна сме венчани“.

16. „Поинаков вид на напредок, на 22 и на 26 години“.

17. „После 15 години, конечно сфатив како да ги соберам моите родители за момент“.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10-те Најубави мажи во светот според науката

16 Бунтовници кои одбиваат да следат било какви правила