во , , ,

17 Фотографии кои покажуваат што се случува на сетот на популарните филмови и серии

Кога уште еднаш го гледаме нашиот омилен филм, едвај размислуваме колку труд е вложен во неговата продукција. Но, на крајот, во овој процес не се вклучени само актери и режисери, туку и специјалисти за компјутерска графика, дизајнери, шминкери, каскадери и други вработени во филмската индустрија.

Џејсон Момоа се бања по уште еден напорен ден од снимањето на „Dune“.

Излегува дека некои ентериери биле насликани со компјутер.

На благородните дами од ТВ серијата „Династијата Борџија“ не им пречи да користат мобилни телефони меѓу снимањата.

Актерката и каскадерка Патриша Толман изведува трик за „Вавилон 5“. Каблите потоа ќе бидат внимателно „исчистени“.

Актерката Лина Хајди, позната и како Серсеј Ланистер, се крие од жешкото сонце за време на снимањето на 5-та сезона на „Игра на тронови“.

Актерите од толпата „Игра на тронови“ користат и работи кои, најблаго кажано, не одговараат на ерата, за време на празниците. На пример, чаши и вода во пластично шише.

Дали сте го гледале Хари Потер? Дали се сеќавате на пајакот Арагог? Ова се неговите нозе во процес на снимање.

Еве како започнува снимањето на „Господарка на злото“.

И малку подоцна, на сината позадина ќе се појави мистериозна шума или антички замок.

Џенифер Лоренс како Кетнис Евердин во The ​​Hunger Games и камерманот кој буквално ја следи наоколу.

Ликовите од трилогијата Хобит за време на проба. Во белата кошула е режисерот Питер Џексон.

Изгледа дека на снимањето на „Enchanted“ Ејми Адамс решила да го совлада занаетот на камерманот.

Режисерот го следи актерот насекаде. Еве пример: Дејвид Јејтс и Џуд Ло на сетот на Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald.

Првата слика е она што ja видовме во Кинг Конг. И втората – актерката Наоми Вотс, се разбира, не виси над градот во шепите на горила.

Зелените мажи и помагаат на Наоми Вотс да се подготви за снимањето. Овие костими ги оставаат надвор од кадарот кога ќе го монтираат филмот.

Шминка за Ана. Скарлет Јохансон се подготвува за снимањето на драмата „The Other Boleyn Girl“.

Работата на вториот дел од „Фантастични ѕверови“. Обрнете внимание на зелените фрагменти од улицата – тие ќе бидат завршени на компјутер.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Како изгледа жената која потрошила над 180.000 евра на естетски корекции?

10 Фотографии докажуваат дека негувателите на панда мечки ја имаат најубавата работа во светот