во ,

18 луѓе на кои им треба малку среќа

Реклама

Не е невообичаено да имате лош ден одвреме-навреме, но некои луѓе се чини дека имаат особено мизерни денови кои ги оставаат да се прашуваат што направиле за да ја заслужат својата несреќа. Иако е лесно да се задржиме на негативното, важно е да се знае дека утре е нов ден и работите секогаш можат да се подобрат.

1. „Имам дрвце под ноктот на палецот“.

2. „Поглед од вчерашната прошетка“.

3. „Девојка ми го испра волнениот џемпер“.

4. „Телефонот е купен во 10:20 часот, црн мраз ме фати во 13:30.

5. „Утрово бев толку уморен што зоврив вода. Среќен понеделник!”

6. „Ми падна тегла во продавницата и се скрши“.

7. „Се прашував зошто не песка рамномерно…“

8. „Дрво ми падна врз автомобилот“.

9. „Бев заглавен во воз 12 часа, сам, поради временските услови“.

10. „Како ти поминува денот?

11. „Ми наплатија 62 долари за шишање, а не беше ни скратена како што треба“.

12. „Секоја година добиваме календар со слики од нашето куче. Оваа година нашето куче е мачка“.

13. „Ова беше за роденденот на сестра ми, требаше да биде „среќен роденден“, но излезе „среќен среќен“.

14. „Па… денес дознав дека дното на мојот блендер може да се откачи“.

15. „Првата бања со меурчиња по речиси 35 години. Мислам дека направив нешто погрешно“.

16. „Мојот син сака бело чоколадо“.

17. „Ми се допадна оваа кошула“.

18. „Падна во кофа со искористено моторно масло“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20+ луѓе кои јасно ја разбираат задачата

Авионска несреќа. Преживува само една стјуардеса која скокнала со падобран…