во , ,

18 Навидум обични работи кои кријат изненадувања

Филмовите за кралеви и принцези често прикажуваат ковчези со тајни прегради. Но, таквите слатки ситници може да се најдат не само во античките замоци или во филмовите: тие можат да се најдат во вашата кујна или на игралиштето. Дури и околу вратот.

Единствениот начин да го користите овој ѓердан е да го извадите мечот. Но како? Постои тајна: треба да притиснете тајно копче скриено под двата змеја.

Кога книгата мирува, се гледаат ѕвездички, но ако страниците се свиткани, ќе се појави цртеж.


„Кога ја земав оваа светилка од 70-тите, се покажа дека има втора светилка за да го осветли дното.“

„На моето шише гел имаше тајна етикета на која пишуваше сè на англиски.“

Ремен против кражба. Модерна алтернатива на џебот за шорцеви или градник

Овој ѓердан има необична способност. Ја рефлектира сончевата светлина и создава јасна слика. Во него се крие зборот љубов.

„Сликам скриени слики. Еве го моето последно дело – илустрација за романот „Ана од зелените покриви“.

„Мислев дека е само пудра. Но, во него, се испоставува, има тајна преграда со огледало и сунѓер“.

„Најдов даска за пеглање скриена во куќата што ја изнајмивме.“

Тоа всушност не е дрво, тоа е ќелијна кула.

Овие налепници стануваат замокот на Хогвортс.

„Имам мала тежина сошиена во јаката на мојот винтиџ фустан за да не се врти и да лежи правилно.“

„Ја најдов оваа ајкула на вратата од кутијата за ракавици од мојот автомобил.“

Под овој детски тобоган се кријат бебешки желки.

„На девојка ми и подарив ѓердан. И на Денот на вљубените, ја отворив тајната преграда каде што беше скриен веренички прстен. Таа рече да!”

„Се обложувам дека многу луѓе кои седеле на тоа столче не знаеле за таа тајна.“

„Мојата трпезариска маса е всушност скриен влез во подрумот.“

Купив пакет салата на која пишуваше „Подарокот е внатре“. Еве го.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Си биле еден штурец и една мравка. Тие биле добри пријатели…

23 Луѓе кои ги покажаа богатствата во нивните кутии за накит