во ,

18 Трикови од хотелите кои прават сѐ за гостите да дојдат повторно

Секој од нас може да разликува добар од лош хотел и тоа по хигиената, услугата, состојбата на собите и третманот на клиентите.

Но, одлични хотели се оние кои се истакнуваат по нешто од другите.

Трикови од хотелите кои прават сѐ за гостите да дојдат повторно:

Машина за чистење на чевлите во вашата хотелска соба

Наместо знак „Не вознемирувај“ на врата, постои копче кое ако го притиснете ќе покаже на вратата дека не сакате да ве вознемируваат

Телевизор покрај туш кабината

Звучен систем кој им создава пријатни звуци на оние кои имаат проблем со заспивањето

Наместо обично дупче за да видите кој има пред врата оваа соба има видео приказ преку камера

Телефон со копче за порачка на пица

Мени за животни доколку на вашиот миленик му се пријаде среде ноќ

Мече за пречек во соба во која имале закажано престој родители со дете

Хотелска соба со библиотека

Часовник кој го покажува времето од сите страни

Хотелот направил сѐ за ниту зрак светлина да не може да влезе кога ќе ја затворите завесата

Тоалетна школка со греење

Прибор за шиење

Сет од перници од различни материјали за да си одберете каква ви одговара

Роботи кои прават достава до соба

Квака со систем за дезинфекција

Што мислиш?

24 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

31 Смешни илустрации прикажани само во еден кадар

„Клошаренило“ – симпатичните српски цитати што вирално се споделуваат