во ,

18 Фотографии кои докажуваат дека нашите најскапоцени спомени секогаш можат да не загреат

Фотографиите се одличен начин за одржување на спомените живи, но најубавите моменти се оние што ги поминуваме со семејството и пријателите. Нашите стари фотографии можат да предизвикаат толку многу чувства што можат да ве натераат да посакате повторно да доживеете такви прекрасни моменти во вашиот живот.

1. “Јас сум татко!”

Реклама

2. „Нашето бебе се смее за прв пат во 5-та недела“.

3. „Нема ништо слично на љубовта меѓу прабаба и нејзиното правнуче“.

4. „Моите пријатели кои сè уште не ја запознале не можеа да кажат колку е огромна Ора на 12 недели додека не им ја покажав фотографијата од десната страна“.

5. „Морам да ги испробам моите нови скијачки нозе. Едвај чекам да ги пробам на планина!“

6. „Погледни го тоа лице! Фасцинантно!“

7. „Моето бебе ајкула“.

8. „Се запознавме на социјалните мрежи, пријатели сме 2 години, се забавуваме нешто повеќе од еден месец, правиме се што можеме и јас сум најсреќната девојка на светот“.

9. „Мислам дека е возбуден поради неговиот прв костим за Ноќта на вештерките“.

10. „Денес ја однесов мојата 86-годишна баба во парк и ја прашав дали сака да направи фотосесија. Таа рече да. Исто така, нема филтер“.

11. „Мојата свадба во 2020 година е откажана. Денеска имавме импровизирана фотосесија и никогаш не сум се чувствувала толку прекрасно.”

12. „Ќерка ми го доби првиот ранец и сега се поклопуваме. Одиме во градинка и работиме“.

13. „Мојата сопруга, ќерка ми и син ми. Јас сум среќен човек“.

14. „Имам 3 деца. Тоа е апсолутно најдобриот момент“.

15. „Нема апсолутно ништо подобро од тоа да спиете во вашиот слободен ден додека се галите со вашето бебе. Сето тоа вреди.”

16. „Мајка ми го гушка нејзиниот единствен син, јас, 1973-74. Бев посвоен како бебе“.


17. „Најголемиот улов во мојот живот“.

18. „Пред две години на денешен ден преживеав исклучително ризична операција. Имав 42 килограми, денес имам 87 килограми“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотографии кои не натераа да извикнеме: „Колку брзо лета времето!“

11 Славни деца кои тргнале по стапките на своите родители