во , ,

18 Фотографии кои докажуваат дека природата сè уште има по некој трик во ракавот


Од камуфлирање како совршена закуска до делување на начини на кои никој не може да предвиди, природата е полна со изненадувања. Иако акробациите често знаат да бидат забавни, тие можат да бидат и доста импресивни, што ќе ве натера да се запрашате како воопшто може да се случи вакво нешто.

1. Јаболкото внатре е иста боја како и кората

2. „Војска на бебиња скакулци ја нападна градината на мојот пријател“.

3. „Ја најдов, најмалата жаба што сум ја видел во целиот мој живот

4. „Во моето поштенско сандаче расте цвет“.


5. Мајка ми одгледа совршено тркалезна краставица.

6. Јаворов лист со бои кои се делат

7. „Гесеница со прилично чуден изглед што ја најдов во Северна Џорџија“

8. Низ оваа гума израсна дрво

9. „Печурките се појавија пред комплетот за растење седејќи на полицата во продавницата“

10. Од ѕидот израснаа некои сукуленти.

11. „Одгледавме лимон со големина на фудбалска топка во нашата градина“.

12. „Најдов гуштер со лисна капа“.

13. „Една пиперка во мојата градина порасна околу лист што и пречи“.

14. „Камени пуканки што ги најдов на плажата“

15. „За малку ќе ја изедев оваа богомолка што беше во мојата салата!

16. „Погледнете ја оваа пчела прекриена со полен“.

17. „Во поплавениот подрум на една напуштена зграда живеат риби“.

18. „Фрлив камен во количка и пукна, открив железно јадро“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Трпе и Трпана седат на тераса….

9 Урнебесни вицови за повесел понеделник