во , ,

18 фотографии кои привлекуваат погледи благодарение на нестандардниот агол

Реклама

Ако не можете да препознаете дали пред вас стои куче или свиња, предметите се чини дека магично висат во воздухот, а камењата изгледаат како да зборуваат, тогаш не брзајте да мислите дека нешто не е во ред со вас. Можеби сето тоа се должи на искривената перцепција или на особеностите на позицијата од која гледате.

„Ја гледав вечерата целосно збунето. Се чувствував прилично глупаво кога сфатив што се случува со ножот.“

„Оваа банана е насликана на подот во самопослуга.“

„Тоа е тиква. Таа има 19 години и ова е нејзината најдобра слика.“

„За малку ќе помислев дека  го оставив багажникот отворен.“

„Од овој агол, изгледа дека мачката сфинга е подготвена за печење.“

„Моето куче стана мој возач.“

„Кравата изгледа како да џвака друга помала крава.“

„Од овој агол, зградата изгледа како цврст ѕид од прозорци.“

„Ми требаше време да го видам второто куче.“

„Случајно налетав на еж додека му истурав инстант кафе на Американо.“

„Дојди, ќе те гушнам.“

„Панел рајот изгледа вака.“

„Кога моето куче лежи во оваа положба, изгледа како свиња.“

„Гнездото на стршлен порасна околу гаражното светло.“

„Се движев со брод по езерото и го видов овој облак кој личи на викторијанска дама.“

„Го фативме овој прекрасен момент минатиот викенд во Канада.“

„Ако некогаш сте се запрашале што прават мачките со шепите кога се одмараат, проверете го ова.

„Тој ни испраќа срце.“

„Мојот сосед има крава во својата градина…или ми требаат нови очила.“

Бонус: „Сакав да ја сликам ќерка ми како спие, и ја добив најдобрата слика од нашата мачка.“

Дали имало моменти кога видот ви откажува, или благодарение на аголот, предметите и луѓето се отвораат од нова страна?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 модни избори на славни личности кои ја срамат обичната облека

20 зачудувачки откритија кои љубителите на богатството ги пронашле буквално под своите нозе