во , , ,

19 Детски цртежи пресоздадени во уникатни уметнички дела од професионални уметници

Проектот „Монструм“ обединува деца и повеќе од 100 професионални уметници кои работат заедно „за да им помогнат на децата да ја препознаат моќта на сопствените имагинации и да ги охрабрат да го следат својот креативен потенцијал“. Инспирирани од детските цртежи, уметниците ги рекреираат на свој уникатен начин, што го прави забавни не само за децата, туку и за самите нив. Подолу се прикажани некои од најдобрите примери.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ало здраво, вртимо ви од Шпаркасе банку…

Бред Пит на романтичен одмор во Франција со 27-годишна убавица