во , , ,

19 Ликови од класични уметнички слики вметнати во современиот модерен свет

Дали некогаш сте размислувале колку необично би изгледале тие луѓе од класичните слики ако одеднаш се појават да живеат меѓу нас? Тековниот проект на украинскиот уметник Алексеј Кондаков го прикажува токму тоа.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Фотографии покажуваат како би изгледало доколку Николас Кејџ ја играше секоја улога во Холивуд

Овој голем мераклија најде решение на проблемот кога се буди ноќе и многу му се пие пиво