во ,

19 Луѓе кои имале неочекувана средба со животни

Замислете ја ситуацијата: мирно возите на работа, а зебра во теренско возило поминува покрај вас. Ситуацијата е толку неочекувана што повеќе личи на заплет од цртан филм. Но, таквите средби со животни понекогаш сè уште се случуваат во реалниот живот. И добро е што телефоните се често при рака и луѓето имаат време да ги сликаат овие уникатни моменти, инаку никој нема да им верува на нивните приказни.


„Оваа зебра се вози низ градот со џип.“

„Видов чапја како се сонча. Таа беше апсолутно мирна и исто така ме погледна како да ме прашува: „Како си, момче?“

„Таа воопшто не се исплаши, и покрај тоа што јас одев покрај неа.“

„Се разбудив затоа што оваа нешто беше на мојот кревет. Но, јас немам мачка“.


„Се испостави дека таа влегла преку прозорецот на горниот кат и стигнала таму преку скелето што сега е поставено околу зградата. Подоцна се покажа дека е и маалска мачка која одела од куќа до куќа барајќи јадење.“

„Вечерва додека доставував храна, хипножаба скокна врз мене“.

„Запознав човек кој шета со мачка на рамениците.“

„Возев на работа и покрај мене помина паун.“

„Го најдов ова бебе како се држи за крзното на мојата мачка. Тоа е австралиски опосум“.

„Најдов мал гуштер на хартиени брисачи.“

„Налетав на оваа вонземска гасеница во мојот двор.“

„Денес во куќата на моите пријатели за кратко не посети којот.“

„Утрово, татко ми најде зајак во нашата куќа.“

„Се обложувам дека кучето е веќе познато.“

„Мојата мачка е толку мрзелива што има пајажина меѓу ушите.“

„Кога ќе отворите пакетче чипс и сопатникот ќе чуе.“

Мал пајак ја изгради својата мрежа во стапица за овошни мушички.“

„Најдов симпатична мала желка како се сонча на мојата опрема за кампување“.

Еден човек од Индија вози кози на својот мопед.

„Утрово, татко ми ми ја испрати оваа слика“.

Се чини дека галебот смислува нешто лошо.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

21 Клиенти кои не останаа незабележани од вработените

15 Луѓе кои чекореле по работ, но се извлекле без било какви последици