во , ,

19 Фото-докази дека суперхероите постојат и во реалноста

Суперхероите од реалноста немаат наметки и супермоќи – тие се обични луѓе кои само сакаат да го направат светот подобро место за живеење.

Доколку сте ја изгубиле вербата во човештвото, можеби овие фотографии ќе ви помогнат да си ја вратите.

Двајца Норвежани си го ризикувале животот за да спасат јагне

Мало добро дело што мачето сигурно ќе го помни

Муштерија ѝ дал бакшиш од 200 долари на келнерка: „Бренди, ти благодарам за услугата. Слушнав како зборуваш за твојот син. Искористи го ова за да го посетиш“

Пожарникар спасил маче од пожар

Патници спасуваат жена која паднала помеѓу возот и платформата во Јапонија

Некој го обележал подигнатото место на тротоарот за луѓето да не се сопнуваат

Мајка му прави сенка на синот додека брани на гол во фудбал

„Ги продадов моите кадифени играчки за вистинските животни да добијат подобра нега. Собрав 40 долари за вас!“

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Патници кои сфатиле дека се превисоки за во Јапонија

9 Луѓе со повисок коефициент на интелигенција од Ајнштајн