во , ,

20 Илустрации покажуваат како ни изгледа секојдневието сами и во пар, кога никој не гледа?

Секојдневието никому не му е совршено, но сите се пронаоѓаме во малите работи кои ги правиме постојано, а за кои ретко зборуваме.

Илустраторката Аманда Олеандер совршено ги прикажува овие ситуации.

Кога сме сами или со партнерот – што се случува зад спуштените завеси на совршениот живот?

Што мислиш?

18 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Да пиеме по една ракија?

Најомразената актерка ја покажа трансформацијата за филмот, ја препознавате ли?