во ,

20 Луѓе кои исчистиле работи кои навистина биле запоставени

Реклама

Велат дека има 2 типа на луѓе: оние кои чистат редовно и оние кои не чистат со месеци. Се разбира, има прашања за вторите. Но, овој метод има еден значаен плус: ако го фотографирате вашиот дом и дури потоа почнете да чистите, можете навистина да уживате во сликите „пред“ и „после“. Копавме низ мрежата и најдовме неколку корисници кои споделуваат такви задоволувачки фотографии.

„Мислев дека имам совршено чист мијалник додека мојот пријател не интервенираше.“

„Клиентот вели: „Не гледам разлика“.

„Многу сум среќен со мојот чистач.“

„Ја натопив слушалката под туш во бел оцет.“

„Денес научив дека дамките од мастило може да се отстранат со млеко.“

„Од кафена до црвена.“

„Шокиран сум од тоа колку ужасно изгледаше мојот дом. А фотографиите „пред“ и „после“ даваат мотивација“.

„Го исчистувам моето депресивно дувло и го средувам мојот живот“.

„Многу сум горд на себе, особено затоа што ми требаше само 1 ден (9 часа) да направам сè за сè“.

„Чистење покрив: пред и потоа.“

„Го потопив врвот во оцет 30 минути.“

  • Боже, мислев дека жолтото нешто е мувла! Сега не изгледа толку страшно.

„Муштеријата сакаше да исчистам само еден камен. И сето тоа за да го убеди нејзиниот сопруг за потребата од чистење под притисок.“

„Изгледа вредеше забавата што ја доби играјќи во калта.“

„Не ми се допаѓа чистење на дрвени површини под притисок, но крајниот резултат е неверојатен.“

„Го подобрив системот за чистење под притисок. Овие саксии беа првите жртви. Мислам дека оваа работа премногу ми се допаѓа“.

„Време е за функцијата за самочистење.“

„Научив како да ја вадам и исчистам рачката за туширање. Има разлика“.

„Се тестира ново реставриран калап за мафини!“

„Се преселив овде пред 2 години и сега си презедов на себе да го исчистам дворот.“

„Исчистив многу стара печка.“

„Тава од ковано железо“.

Каков тип на личност сте вие ​​- уредна личност која редовно ја одржува чистотата или љубител на контраст кој чисти еднаш годишно за ефектот да биде позабележителен?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

25 Луѓе кои променија само една работа на себе и дефинитивно го импресионираа интернетот

20 Фотографии кои дефинитивно ќе го привлечат вашето внимание