во , ,

20 Луѓе кои со бујна фантазија решаваат непријатни ситуации

Понекогаш најдобриот начин за решавање на проблемите е да се забавувате додека го правите тоа. И овие паметни луѓе го направија токму тоа. Користејќи ја својата духовитост, имагинација и смисла за хумор, тие успеаја предизвикувачките и непријатни ситуации да ги претворат во неочекувани победи.

1. „На матура се сликав со дечко ми, а откако раскинавме, тетка ми ги „поправи“ фотографиите.“

2. „Мускулите ми се многу воспалени, но немам када. Очајните времиња бараат очајни мерки “.

3. „Сакав да лежам на сонце и да играм игри. Надвор беше премногу светло за да се гледа добро екранот на телефонот. Најдов решение“.

4. „Вашите деца ќе прават работи што не треба. Помага ако се омажиш за некој со смисла за хумор“.

5. „Моето кученце направи дупка во моите омилени панталони, па ги поправив!

6. „Свршувачката беше откажана, па ја средив тортата“.

„Свршени сме / Бевме свршени“

7. „Импровизирајте. Прилагодете се.“

8. „Мојата сопруга научи да игра видео игри. Направив табела за неа за да не гледа надолу во контролерот.“

9. „Не можев да најдам „5“ за роденденскиот чизкејк на ќерка ми“. Морав да импровизирам“.

10. „Мама има мастиф од 150 килограми кој се плаши од темнината. Таа ми го испрати ова – проблемот е решен!“

11. „Ѕвончето престана да работи. Моравме да импровизираме.“

12. „Болјерот капеше, па татко ми реши да го поправи“.

13. „Како нов“.

14. „Мојот помал брат пробуши дупка во ѕидот на тоалетот и ми даде 40 долари да го поправам. Тоа е она што го направив“.

15. „Мој пријател, е крал во поправањето на истите тетоважи со бившите“.

16. „Мојот внук му недостигаше околу сантиметар за најдобрите атракции во Дизниленд. Проблемот е решен:“

17. „Мило ми е што не го заборави лого на Форд“.

18. „На работа ги искинав врвките од чевлите и морав да импровизирам“.

19. „Автомобил со вдлабнатина, сопственик со смисла за хумор“.

„Хулк го здроби“

20. „Мојот пријател мораше да го поправи истекувањето на вода од кадата. Дефинитивно го направи тоа“.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

16 Познати убавици кои ги исекле шишките и тотално се промениле

Зошто го продавате толку ефтино?