во ,

20 Мачки чии стандардни поставки исчезнаа засекогаш

Не мора да сте зоолог за да знаете како функционираат мачките.Сите сакаат да спијат колку што им душата сака, да јадат добро и да влегуваат во празни кутии ако им се укаже можност.

Но, понекогаш целото наше знаење за нашите пријатели со мустаќи е недоволно бидејќи тие секогаш можат да направат нешто за да не изненадат.

„Запознајте го Винстон и тој сака да го прави ова“.

„Не би сакал да го нарушам твојот сладок сон, но има еден мал детал“.

„Во 2:30 часот наутро мојата мачка се обидува да изеде цело авокадо.“

„Таа сака да спие со муцката на тврда површина. Никој не знае зошто го прави ова“.

Кога ќе се обидете да ставите до знаење дека навистина сакате да излезете.

„Секогаш откако ќе се истуширам, таа влегува во кабината и седнува на влажната површина за да ги намокри шепите и опашката.“

Не знаеме што се случува овде, но не би се мешале во овој процес.

„Купив 6 домати, доаѓам дома и 5 од нив се расфрлани низ кујната. Се прашував каде отиде 6-тиот и самиот пакет. Излегува дека нашата мачка ги сокрила во своето дувло“.

„Ако таа легне на каучот, тоа е единствениот начин.“

“Немојте да се чудите ако ова е „Кратка инструкција за ропството на човештвото“.

Максимална фузија со површината.

„Секој пат кога имаме 10-минутна битка да ја извлечеме од таму. Јас сум низок и таа го користи тоа“.

„Никогаш не сум имала мачка да пие така вода.“

„Таа претпочита да пие вода од чешмата во бањата. И не и е грижа што има скап сад со филтер и секако свежа вода“.

„Омилената играчка на нашата мачка се сандалите. Точно, сè додека не се заглави во нив и не трча за помош“.

„Ова е Отис. Секој пат кога ќе одлучи да легне на софата, тој ја избира оваа позиција“.

„Ова е мачка, а ова е сад за куче. Сигурна е дека е направена специјално за неа“.

„Понекогаш станува на задните нозе и стои како човек.“

„Може ли некој да ми објасни зошто го прави ова?“

Ако Винстон не ви беше доволен, еве уште еден.

Што мислиш?

16 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Ало, овде Весна од Стопанска банка на телефон…

15 Луѓе кои пораснале, но останале деца во срцето