во , ,

20 Пати кога рестораните претерале со нивната „креативност“ за сервирање храна

Иако вкусот на храната е најважен, сепак би требало да биде и добро сервирана. Поради ова рестораните се обидуваат да бидат што е можно покреативни за да ви го привлечат вниманието. Но што кога ќе отидат предалеку?

Многу луѓе се соочиле со навистина чудно сервирана храна, па оттаму произлегла и онлајн групата We Want Plates (Сакаме чинии).

Таму луѓето споделуваат фотографии од најчудно сервираната храна, а во продолжение погледнете некои од најбизарните сервирања:

Леб сервиран во крзно

Десерт послужен на фотографија од чинија… на таблет

Некое момче добило коктел во мала фритеза и кеса

Би сакале ручек во писоар?

Хамбургери и помфрит во чаша

Кој би јадел од крпа?

Изгледа супата не е за јадење

Пица на сноуборд

Рибите се пријатели, а не храна

Следна Страница

Што мислиш?

3 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Искрени илустрации за хаотичниот живот со мало дете

35 Илустрации во кои ќе се пронајдат најголем дел од жените