во , ,

20 Работи кои се гледаат само еднаш во животот: Албино од Индија и снег во Сахара

Повеќето од нас сме толку навикнати на нештата што ги гледаме секојдневно, што дури не ги ни забележуваме. Но одвреме-навреме се појавуваат работи што вистински ќе ве изненадат.

Од чудни животни и инсекти кои изгледаат како вонземјани, до луѓе со навистина уникатен изглед, светот сепак е полн со чуда што нема да ве остават рамнодушни.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од неколку несекојдневни појави:

Албино од Индија

Облак во форма на сфера

Маче со неверојатно сини очи

Лубеница со навистина чуден облик

Јајце со две лушпи

Кој би рекол дека сончогледот може да има две бои?

Редок феномен познат како „поделено зајдисонце“, фотографиран во Северна Каролина

Око што нема да го заборавите

Понекогаш замрзнатата вода формира „коса“ од мраз

Ретка купола од лава фотографирана во Хаваи

Најчудната краставица што сте ја виделе

Опал кој крие небо во себе

Ореово дрво со „очи“

Полжав со прекрасна боја

Ова не се близнаци, туку странци кои случајно се сретнале во авион

„Купола“ од магла

Навистина ретка глетка – снег во Сахара

Палма што им пркоси на законите на физиката

Лимон кој повеќе личи на морков

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Работи што никако не смеете да ги допирате во туѓиот дом

Овој господин ли ви ја зеде бормашината од рацете и ви ја наби од позади?