во , , ,

20 Ситуации кога очекувањата се далеку од реалноста во секојдневниот живот


Луѓето никогаш не можат да предвидат како ќе се одвиваат нивните животи. Ова значи дека е навистина тешко да се справат со очекувања, особено кога се чини дека реалноста им попречува на секој начин. Така, единственото нешто што треба да направиме е да се насмееме на маката.

1. „Само што ја купив оваа столица и ниту една од рецензиите не го спомна ова“.

2. „Не знам што очекував, но не беше ова“.

3. Кога дупката не е онаму каде што очекувавте, а кафето ќе заврши во вашиот скут:

4. О да, бело чоколадо.


5. Кога очекувате Поп-Тартови и го гледате ова:

6. „Сакав да појадувам сочно авокадо, но не очекував дека ќе биде бремено во 9 месец…“

7. „Платив 8 долари за ова во кино“.

8. „Начинот на кој ги продаваме нашите Џек-фенер пици и начинот на кој сакам да ги правам за клиентите“

9. Кога се обидувате да направите нешто убаво за вашето куче:

10. Ергономска трпезариска маса за мачки…

11. Емпанада со фил…

12. Бисери на мудроста: Бидете внимателни кога нарачувате онлајн.

13. „Да. Ова е мојата свадбена торта“.

14. „Екстра голем“ базен за кучиња

15. „Требаше да добијам 3 анимирани тикви и денес ми ги донесоа овие 3 од десната страна“.

16. Изгледа малку помало на фотографиите на продавачот…

17. „Тортата што ја нарачавме и што добивме“

18. „Очекував половина од пицата да има кулен, а не само еден!

19. Ова е навистина добра реклама.

20. „Мојот кревет од соништата конечно пристигна“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Синко, што планираш да правиш?

Не, јас сум за кај тебе. Се враќам од лов пред еден месец и ја фаќам жена ми со некој си во спалната соба…