во ,

20 Случаи кога луѓето откриле нешто извонредно

Реклама

Нашиот огромен и разновиден свет секогаш има нешто да не импресионира: древна коска од диносаурус тешка половина тон, када што се полни од таванот или прекрасно виножито. Не треба ни да барате многу: можете да најдете нешто необично во локалните кучиња, чинија макарони или бојата на ѕидот.

1. Коска од диносаурус стара 140 милиони години и тешка 500 килограми неодамна пронајдена во Франција

2. Вулканската ерупција изгледа како птица феникс

3. Куче кое личи на Ричард Гир

4. Оваа када се полни со вода од таванот

5. „Исеков дрво и во него најдов куршуми и траги од куршуми“

6. Нос со стрелка

7. Невреме со грмотевици од авион – глетката не е за оние со слабо срце

8. „Најдов нешто во пакетчето“.

9. „Јадев школки во ресторан и најдов мал бисер во еден од нив“

10. „Татко ми наиде на овој кучешки градиент“

11. Камен, а во него скаменета ѕвезда

12. Дронот нашол огромен гребен на полето. Се покажа дека е инсталација за фестивал на класична музика

13. Дали некогаш сте виделе ваква мала жаба? Ѕвонче за споредба

14. Водата продира помеѓу ѕидот и бојата

15. Илузија на експлозија

16. „Најдов макарона во форма на велосипед“

17. Девојка слика прекрасно виножито

18. Изгледа дека оваа куќа се сомнева во нешто.


19. Мачето има 2 срциња

20. Поштенско сандаче како предмет на улична уметност


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Непослушните миленичиња кои не очекуваа да се вратите дома толку брзо

22 Мачки кои природата ја искористила сета своја имагинација за да ги создаде