во ,

20 Фотографии кои зрачат со добра енергија

Научниците велат дека нашиот мозок реагира позитивно на се што има инфантилни особини. Не за џабе чувствуваме силна приврзаност кон предметите (кукли, мечиња или дури и минијатурни предмети) кои ги поврзуваме со децата. Ликовите од денешниот избор сигурно ќе ве разнежнат, а гледањето на нивните слики ќе ви го подигне нивото на серотонин.


1. „Во 21 часот вака се забавуваат само најкул момците“.

„Мојот сопруг се грижи за бебето после 16-часовен работен ден.“

2. „Решив да ги пробам влечките на мојот син. Тие одговараат на големината… на моите прсти“.

3. „Останав доцна на работа, дојдов дома и го видов ова“.


4. „Го спасивме мачето и сега е сосема безбедно под превезот на мојата брада“.

5. „Бебето Ела спортува“.

6. „Мојот син е момче со стил“.

7. „Ги најдов овие двајца како спијат во ваква положба“.

8. „Љубовта е прекрасна. Мојот 90-годишен дедо не го напушташе креветот на баба ми четири дена откако таа беше подложена на операција на срцето“.

9. „Оваа фотографија совршено го доловува мојот живот како самохран татко“.

10. „Изгледот на лицето на ќерка ми пред и откако ќе ја наполни пелена“.

11. Тешко е да изгледаш брутално кога имаш 2-годишна ќерка.

12. „Како започна се и како се одвиваат работите сега. Не можам да не се пофалам бидејќи сум многу горд на неа“.

13. „Отидов на маалски состанок преку улица со бебето во пешкир“.

14. „Мама беше загрижена дека ќе се плаши од домашни миленици“.

15. „Крушата под круша паѓа. Мојата сопруга не фотографираше додека двајцата дремевме“.

16. Преслатко е.

17. „Мојот свекор направи мала маса за пикник за верверичките, постави покривка за маса и стави мал украсен аранжман“.

18. „Мојот братучед многу личи на куклата Cabbage Patch Kids“.

19. „За време на прошетката најдов бебе желка“.

20. „Нашиот мал човек“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 Славни парови кои изгледаат како близнаци

19 Станбени проекти од серијата „Мојот сопруг шета наоколу и е нервозен“