во , ,

20 Неверојатни комикси за најдлабоките и најтемните стравови на човекот

Светот може да биде опасно место, особено за оние со бујна фантазија, што може да претвори една едноставна прошетка до дома, во борба за живот!

Откако ги преживеал овие мрачни мисли од прва рака, илустраторот Фран Крауз се предал себеси во претворање на ирационалните стравови во возбудливи комикси.

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Проблеми со кои девојките се соочуваат секој ден

17 Застрашувачки ситуации со луѓе кои биле само на влакно од смртта