во , , ,

21 Фотографии што докажуваат дека можете да создадете ремек-дело без професионална опрема

Фотографијата долго време се сметаше за уметничка форма. Во исто време, сè уште постои стереотип дека можете да создадете ремек-дело само со помош на супер-професионални камери и многу леќи. Но реалноста покажува дека е доволен едноставен телефон и креативност да се види убавината и во наједноставните работи. Малку магија, сепак нема да боли.

„Како риби во вселената“.

„Неверојатен погодок! И фактот дека фотографијата е направена со паметен телефон е неверојатено“.


Оваа снимка е толку кул како да е дојдена директно од “Лигата на правдата“.

Прозорци – огледала.

Слика од река во Јамајка направена со телефон!

„Изгледа како зрна кафе.“

„Ме потсетува на вселената или црна дупка“.

Понекогаш вреди да се погледне светот низ розови очила.

Направив мала дупка во снегот и сликав прекрасно зајдисонце низ него.

Изгледа како сцена од филм или корица на книга.

Мирно и малку мрачно.

„Кога решив да го фотографирам, овој човек рече: „Немам доволно заби, не можам да испаднам добро?“ Но, сепак го фотографирав.“

„Овој кадар буквално зборува сам за себе.“

„Небото е чисто како вода, измијте ги ѕвездите и покажете ги во сиот нивен сјај.“

Дури и во обична локва со кал се гледа убавина.

Сум слушнал многу лоши работи за телефоните со камера, но оваа слика ме убеди во спротивното.

„Снимено со телефон и само малце изменето“.

„Боите на сликата едноставно хипнотизираат.

Имајте убав почеток на денот.

Како слика од уметнички филм.

Олицетворение на смиреност.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

На некој човек во Германија му се расипало Фиќото на автопат…

16 Животни на кои специфичните црти само го зголемуваат нивниот шарм