во , ,

22 Досадни ситници кои можат да ги изиритираат и најтрпеливите луѓе


Има работи на кои една личност може мирно да реагира, додека друга едноставно би експлодирала . Но, постојат ситуации кои можат да го налутат дури и најтрпеливиот човек, од постојано заматување на очилата кога јадете нешто топло, до предолго чекање операторот да одговори на телефонот.

1. Кога ќе кажат: „Ве молам останете на линија, првиот слободен оператор ќе ви одговори “

2. „Лесно се отвора“. Да, директно со едно движење

3. „Во кутија има 8 пакувања, иако 9 совршено би се вклопиле“

4. Кога јадете нешто топло


5. Единицата на коцките се помести

6. „Еве како мојот пријател го зема исеченото сирење од пакувањето“.

7. „Чувствувам дека ова ми се случува почесто отколку што треба“.

8. „Таа не го јаде делот од помфритот што го допрела“.

9. Некаков погрешен шпорет

10. „Не прецизираа точно колку бомбони треба да има“.

11. „Денес ја завршив мојата сложувалка од 999 парчиња“.

12. „Болка во мојата душа“

13. „Ова е нечовечко“.

14. „Тоа го прави цимерот на татко ми“.

15. „Нарачката беше доставена во овие кутии, а можеше да биде соберена во една“.

16. „Колегата во мојата канцеларија никогаш не ја испиваше Кока-Кола до крај“.

17. „Ја нарачав оваа навртка. Пристигна во ваков пакет“.

18. „Вечерата заврши со ставање црн пипер во тестенините. Зошто биберот е во белата кутија, а солта во црната?

19. Каде е графитот на овој молив?

20. „Фала за стебленцата брокула“

21. „Секогаш кога ќе стигнете до крајот на стикот, тој паѓа“.

22. „Мајка ми ме замоли да објавам слика од нивниот фрижидер во канцеларија“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Љубов, те молам поправи ја чешмата во тоалетот, тече од сите страни!

Цветко оди во продавница за спортска опрема…